сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Тајсон Фјури го нокаутираше американецот Вајлдер

ВИДЕО: Тајсон Фјури го нокаутираше американецот Вајлдер

Во боксерски меч за светската титула во ВБЦ верзијата ноќеска во Лас Вегас, Тајсон Фјури го совлада Дионтеј Вајлдер со технички нокаут во седмата рунда.

Британецот најпрво во четвртата рунда го нокаутираше американскиот боксер.

Во четвртото коло Фјури го нокаутираше противникот за прв пат. Во петтата Вајлдер беше на подот на рингот уште еднаш, за во седмата рунда Фјури да му зададе серија удари по што судијата го прекина мечот.

За 31-годишниот Фјури ова беше 30. Победа на 31 меч, има и едно реми, додека 34-годишниот Вајлдер во текот на кариерата оствари 42 победи во 44 борби.