четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Со овој секси танц на мраз ги освоија публиката и судиите

ВИДЕО: Со овој секси танц на мраз ги освоија публиката и судиите

Теса и Скот влегоа во историјата на зимските Олимписки игри како пар кој освои најмногу медали.

Меѓутоа, тие поместија и други граници во овој спорт, а на нивните настапи аплаузите и овациите се големи. Исто како и оцените кои ги добиваат.

Судиите и гледачите во Пјонгчанг се во шок после настапот на кандската двојка која беше премногу интимна во текот на својата точка на мраз.

Коронавирус