недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

ВИДЕО: Сите важни моментални аспекти на македонското олимписко таеквондо

ВИДЕО: Сите важни моментални аспекти на македонското олимписко таеквондо

Прекресно измонтирано видео во кое накусо се опфаќаат сите важни моментални аспекти на македонското олимписко таеквондо и секако таеквондо клуб Бутел, сподели на својот Фејсбук профил, Дарко Костовски.

-Огромна благодарност до ТВ Алфа за вниманието кое што го посветија на нашите резултати. Ги повикувам сите љубители и подржувачи на таеквондо спортот да го погледнат ова видео, напиша тој.

Коронавирус