сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 58
home Останати спортови

ВИДЕО: Синот на Ноле имаше попаметна работа отколку да слави со неговиот татко

ВИДЕО: Синот на Ноле имаше попаметна работа отколку да слави со неговиот татко

Новак Ѓоковиќ испиша историја и стигна до петтиот трофеј на Вимблдон во својата кариера. Вторпат во последните десет години, Србинот ја одбрани титулата на Грен слем турнирот во Лондон, а неговиот подвиг ни малку не го импресионира синот Стефан.

Тој се најде на трибините по триумфот на својот татко, но не беше возбуден за победата, туку беше гладен.

Погледнете го разговорот меѓу Новак и Стефан по финалниот меч:

Српскиот тенисер со победата против Роџер Федерер уште повеќе се зацврсти на првото место на АТП листата и обезбеди место на завршниот турнир во Лондон.

 

 

Коронавирус