петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Респект за Словенците „Ја излези Ѓурѓо“ ечи во „Стожице“

ВИДЕО: Респект за Словенците „Ја излези Ѓурѓо“ ечи во „Стожице“

Словенците се сетија да ги мотивираат нашите одбојкари со песната „Ја излези Ѓурѓо“ од Некст Тајм во салата „Стожице“ пред мечот меѓу Македонија и Белорусија.

Салата е празна но нашите одбојкари мотивирани влегуваат на мечот со Белорусија.

Извор: dribling.mk

 

Коронавирус