сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 73
home Останати спортови

ВИДЕО: Полицаец пукаше на олимпиец поради мерките за карантин

ВИДЕО: Полицаец пукаше на олимпиец поради мерките за карантин

Мерките на превенција во борба против коронавирусот се спроведуваат и Костарика, а тоа за малку ќе го чинеше живот еден олимпиец.

Рафаел Виљавиченцио и Ное Мар Мекгонагл се сурфери, олимпијци и големи спортски ѕвезди во Костарика.

За време на пандемијата и во оваа држава е забрането движењето кое двајцата го прекршиле. Се започнало кога двајцата отишле на плажа за да сурфаат и биле пресретнати од полицијата. Виљавиченцио во паника започнал да бега, а полицаецот наместо предупредувачки куршум да испука во воздух, тој пукал директно во него, но за среќа не го погодил.

Коронавирус