петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 111
home Останати спортови

ВИДЕО: Пекол на две тркала, изгоре моторот на Вињалес, тој избегна сигурна смрт

ВИДЕО: Пекол на две тркала, изгоре моторот на Вињалес, тој избегна сигурна смрт

Португалецот Мигуел Оливеира (KTM-Tech3) победи денеска во класата на МОТО ГП на Големата награда на Австрија, оставајќи ги зад себе во исклучително возбудлива завршница Австралиецот Џек Милер(Ducati-Pramac) и Шпанецот Пол Еспаргаро(KTM).

На трката се случи вистинска драма, Маверик Вињалес се спасуваше од сигурна смрт, тој со својот мотор возеше преку 200 км/ч, откажаа соприачките, моторот се запали…. За среќа Вињалес мина добро по овој инцидент.

ВИДЕО:

Коронавирус