вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 67
home Останати спортови

ВИДЕО: Нов ден, нови вежби… Вежбаме со Наташа Јовановска

ВИДЕО: Нов ден, нови вежби… Вежбаме со Наташа Јовановска

Време кога народот е во карантин, затворени сме во своите домови. Се почесто фрижидерот и креветот ни стануваат најдобри пријатели.

Но тоа доведува до друг проблем, нагло здебелување и улежување, сте се запрашале како во време на карантин да останете фит и во добра кондиција.

Фитнес инструкторката, Наташа Јовановска, реши да ни ја олесни таа работа. Таа на својот Инстаграм профил објавува серија на видеа со кои сака да не мотивира вежбајќи во својот дом.

Вчера го објавивме првиот сет на видеа од Наташа, денес продолжуваме со исто темпо, со нови видеа.

Погледнете:

Коронавирус