сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 36
home Останати спортови

ВИДЕО: Нема да влезеш па и да се викаш Рафаел Надал

ВИДЕО: Нема да влезеш па и да се викаш Рафаел Надал

Комична сцена се случи на Австралијан Опен.

Претставник на обезбедувањето во Мелбурн не го препозна најдобриот тенисер Рафаел Надал на влезот во службените простории и му побара еден од потребните акредитации за влез.

Надал мораше да остане за момент на влезот. Сепак, откако реагираше друг службеник, Надал на крајот се повлече во службените простории.

Вака изгледаше тоа …

Коронавирус