сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Најдобриот нокаут што сте го виделе

ВИДЕО: Најдобриот нокаут што сте го виделе

Ретко се гледа ваков спектакуларен нокаут каков што изведе Романецот Едуард Гафенцу. За 45 секунди пред крајот на првата рунда тој изведе „торнадо кик“, од движење го погоди со нога во глава противникот Томас Дове.

 

View this post on Instagram

 

Puteti urmari tot meciul – https://youtu.be/qBLRTbA3JI0

A post shared by Eduard Gafencu (@gafencueduard) on