понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 13
home Останати спортови

ВИДЕО: Како во домашни услови да изгледате Фит?!

ВИДЕО: Како во домашни услови да изгледате Фит?!

Во здраво тело, здрав дух… доколку денес не сте вежбале, сега е вистинското време да го направите тоа.

Од денес полицискиот час започнува во 16 часот, па затоа просторот на движење ви е ограничен. Наместо да го отварате фрижидерот и да лежите на кревет, ви препорачуваме да почнете да вежбате во домашни услови.

Многу ќе се запрашате како? Ќе речете немам тегови и случно. Но Наташа има решение за тоа:

 

View this post on Instagram

 

? HOME BACK WORKOUT? Bands can do magic!✨ Here is a set of modified rows and pulldowns that will make your back sore and very well stretched, with nothing but resistance bands Keep your back straight, make slow paced movements and focus your mind on the working muscles for greater muscule activation Perform 4 series of each exercise with 15 – 20 repetitions: . . ☑️Lat pulldown ☑️Single arm bent over row ☑️Single arm pulldown ☑️Seated row ☑️Single arm upper back row . . . #back #backworkouts #backworkoutvideo #backworkoutday #backstretches #backworkoutideas #backhomeworkout #backstrength #bands #bandstraining #resistancebandsworkout #upperbodyworkout #homeworkout #homeworkoutvideos #stayhome #stayhomestaysafe #fitnessathome #fitnesstrainer #fitbodystrongmind #mindmuscleconnection

A post shared by Natasha Jovanovska (@romanoff_dynasty) on

Коронавирус