четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 125
home Останати спортови

ВИДЕО: Како беше пречекан Хабиб Нурмагомедов во Дагестан

ВИДЕО: Како беше пречекан Хабиб Нурмагомедов во Дагестан

Илјадници фанови (26.000) се појавија на „Анжи арена“ за да го пречекаат својот идол и да го поздрават за успешниот настап на УФЦ 229. Многумина сакаа одблиску да застанат покрај Нурмагомедов, па решија да влезат во теренот.

Русинот им се обрати на своите фанови со зборовите:

-Го молев Господ секој ден да ме затвори во кафез со ирскиот кловн. Сакав да немаме повреди, да поминиме на тежината и да ги решиме сите проблеми во октагонот“.

Запрашан за инцидентот по крајот на борбата и неговиот скок во публиката тој рече:

-Сега видоа дека орел не може да се задржи во октагон“.

Долго време се славеше и во родниот град на Нурмагомедов, Махачкала.

Коронавирус