недела, 5. јули 2020. Вести денес: 135
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

ВИДЕО: Инцидент во Формула 1, Фетел во болница

ВИДЕО: Инцидент во Формула 1, Фетел во болница

Себастијан Фетел ја одбележа утринската сесија на Ф1 тестовите во Барселона, откако германскиот возач на Ферари за жал имаше еден непријатен инцидент кој изнуди експресна реакција од службите и лекарите крај патеката.

Фетел имаше незгода на патеката Монтмело откако неговото Ферари доживеа механички дефект во третата кривина, па така четирикратниот шампион со голема брзина се заби во заштитната ограда по што беа крената црвени знаменца во Барселона. Поради силината на ударот, Фетел експресно беше пренесен во болница за да бидат направени детални прегледи, а оттаму за среќа пристигнуваат позитивни информации кои велат дека Германецот не стекнал никаква потешка повреда.

Ова е прв голем пех за Ферари во пресезонските тестови, па сега инженерите сигурно ќе треба да го откријат механичкиот дефект во моторот кој можеше да му донесе и многу посериозни последици на Германецот.

Извор: derbi.mk

 

Парламентарни избори 2020