вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Хамилтон се извини за потсмевањето на внукот кој беше облечен како принцеза

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон се извини за постот на Инстаграм на кој му префрла на својот внук дека носи фустан.
ВИДЕО: Хамилтон се извини за потсмевањето на внукот кој беше облечен како принцеза

Британецот го отстрани видеото кое го имаше споделено со 5,7 милиони свои следбеници.

– Си игравме со мојот внук и сфатив дека моите зборови се неприфатливи. Не сакав да повредам било кого. Ми се допаѓа тоа што внукот ми слободно ги изразува чувствата. Најдлабоки извинувања за моето однесување. Секогаш сум го поддржувал тврдењето дека секој може да си го живее животот како што сака, и се надевам дека ќе ми биде простено за оваа грешка, напиша Хамилтон.

Во постираното видео, Хамилтон се обраќа со зборовите:

Коронавирус