понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 96
home Останати спортови

ВИДЕО: Хабиб го oдбрани шампионскиот појас, па најави пензија

ВИДЕО: Хабиб го oдбрани шампионскиот појас, па најави пензија

Хабиб Нурмагомедов ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ откако го совлада Џастин Гејчи.

До 29 победа во кариерата дојде на спектакуларен начин во втората рунда, но вистинскиот шок следуваше во говорот по мечот.

Откако го загуби неговиот татко поради Ковид-19, Хабиб најави дека ќе се замине во пензија, што значи ќе биде единствниот шампион без ниту еден пораз во кариерата (29-0).

Коронавирус