петок, 29. јули 2022. Вести денес: 124
home Останати спортови

ВИДЕО: Ѓоковиќ врескаше на цел глас, бараше прекин на мечот поради дожд

ВИДЕО: Ѓоковиќ врескаше на цел глас, бараше прекин на мечот поради дожд

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ негодуваше поради одлуката на судијата мечот против Тејлор Фриц да продолжи, иако временските услови во Рим не беа идеални.

Србинот испушти сервис за победа, а потоа гневно викаше по судијата, кој не го прекинуваше мечот и покрај тоа што врнеше силен дожд.

Погледнете ја реакцијата на Ѓоковиќ:

Ваквите реакции на Ѓоковиќ ги имало и во минатото, а поради истите добива критики од тениската јавност, која го осудува неговиот темперамент на теренот.

Коронавирус