четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 25
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано загинатата кошаркарска легенда Коби Брајант.

Ѓоковиќ и Брајант беа одлични пријатели и смртта на легендата на Лејкерс, страшно го погоди Ноле, кој му оддаде почит со тоа што излезе на терен со броевите и иницијалите на „Црната мамба“.