понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

ВИДЕО: Ѓоковиќ на тенис со комшиите пред зграда

ВИДЕО: Ѓоковиќ на тенис со комшиите пред зграда

Најдобриот тенисер на светот во понеделникот вечерта ги изненадил сите деца од соседството кога се симнал пред зградата во која од неодамна купил стан и заиграл тенис со нив.

Коронавирус