четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Ѓоковиќ бесен, вика и крши рекети на натпреварот за бронза

ВИДЕО: Ѓоковиќ бесен, вика и крши рекети на натпреварот за бронза

Нова Ѓоковиќ и исклучително нервозен на натпреварот за трето место на Олимписките игри во Токио. Тој го загуби првиот сет, а го доби вториот, додека на почеток на третиот го загуби својот сервис.

Пабло Карењо Буста успеа да му го одземе сервисот, а за време на последниот поен во гем, Новак ги загуби живците.

Откако Шпанецот дојде до предност, Ѓоковиќ бесот го истури на рекетот. Го фрли директно на трибините, но не доби опомена.

Неговата нервоза јасно е видлива, па тој влезе во расправа и со своите тренери, а по фрлање на рекетот зема нов кој го искрши по изгубен гем.

Qatar 2022