четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 71
home Останати спортови

ВИДЕО: Фитнес мотивација за девојки

ВИДЕО: Фитнес мотивација за девојки
Fitness woman exercising gym holding kettle bell. Fitness instructor on black background. Female model with muscular fit and slim body.

Вежбањето во двојка има бројни поволности: покрај тоа што и двајцата ќе изгледате одлично и ќе бидете здрави, ќе си бидете поддршка и инспирација еден на друг за постигнување повисоки фитнес цели.

Овие двојки се вистинска мотивација за сите кои сакаат да почнат или веќе почнале да вежбаат заедно со саканата личност.