среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Ефикасни вежби со “Руско ѕвоно“

ВИДЕО: Ефикасни вежби со “Руско ѕвоно“

Руското ѕвоно е многу корисна справа во теретана која малкумина ја користат. Повеќето се фокусираат на тегови и вежби кои се работат со нив, па руското ѕвоно како да е запоставено, но ние одлучивме да ви покажеме вежби кои ќе ви овозможат максимално да го искористите овој тег.

Вежбите со руско ѕвоно се активираат огромен број на мускули и ја зголемуваат издржливоста, така да ќе ви помогне овој тег да го тренирате целото тело.

Погледнете како…

 

View this post on Instagram

 

?KETTELBELL WORKOUT? Fun workout with one of my favourite equipment: kettelbell??(If you don’t have one, feel free to use a dumbbell) Complete every exercise 3-4 times/15 reps (each side) with slow controlled pace if you’re a beginner or use more explosive movements if you want to challenge yourself a bit.???️ – ✅Static lunges ✅Single leg deadlift ✅Squat with side kick ✅Single arm row ✅Upright row w/squat ✅Swings ✅Sumo squats Enjoy your workout!?♥️ Save/share if you liked it!??️? . . . . #kettelbellworkout #kettelbell #kettelbellexercises #kettelbelltraining #homeworkoutvideo #homeworkouts #hometrainning #workoutideas #fitnessmartialarts #sundaytraining #sundaykicks #funworkout #sundayfunday #workoutfromhome #workoutvideo #workoutoftheday #fullbodytraining #fullbodyworkouts

A post shared by Natasha Jovanovska (@romanoff_dynasty) on

Локални избори 2021