вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 193
home Останати спортови

ВИДЕО: Ѕвер каков што нема – како Нурмагомедов се справува со врвни борачи на тренинг

ВИДЕО: Ѕвер каков што нема – како Нурмагомедов се справува со врвни борачи на тренинг

На 18 април Хабиб Нурмагомедов ќе ја брани титулата против Тони Фергусон.

Подготовките на Дагестанецот за овој меч се во полн ек, а нивната завршница се одвива во САД.

Неговиот пријател и тренер, славниот Даниел Кормиер, на еден треинг донесе свои борачи, за кои се тврди дека се врвни во САД. Но – еден е Хабиб Нурмагомедов.

Локални избори 2021