вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Останати спортови

ВИДЕО: Дојде во Токио како фаворит, но за последниот скок не доби ниту поен!

ВИДЕО: Дојде во Токио како фаворит, но за последниот скок не доби ниту поен!

Памела Ваер од Канада пристигна во Токио за настап на Олимписките игри и од неа се очекуваше да се бори за еден од медалите.

Сепак, Канаѓанката која се натпреварува во скок во вода, во категоријата скок од три метри извиси за место во финалето. Ваер имаше добри први скокови, но при последниот петти таа само отскокна од даската и падна директно со нозете во водата.

Неуспешниот скок на Памела Ваер:

Инаку, златото ѝ припадна на Ши Тингмао, среброто го освои Ванг Хан и бронзата ја доби Криста Палмер.

Коронавирус