сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 98
Во живо

Обраќање на Мицкоски по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба

home Останати спортови

ВИДЕО: Брутална тепачка меѓу фановите на Хабиб и МекГрегор

ВИДЕО: Брутална тепачка меѓу фановите на Хабиб и МекГрегор

Русите и Ирците се пресметуваа и на улиците на Лас Вегас по средбата Хабиб Нурмагомедов – Конор Мек Грегор на УФЦ 229 и хаосот што настана во октагонот и салата.

Нурмагомедов и МекГрегор ја сфатија оваа борба премногу лично, а истото важи и за дел од фановите на Русинот и Ирецот кои брутално се испотепаа пред салата….

Локални избори 2021