вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Останати спортови

ВИДЕО: 20-годишна пливачка освои злато, па опцу пред камера

ВИДЕО: 20-годишна пливачка освои злато, па опцу пред камера

Австралиската пливачка Кајл Меков (20) вчера освои златен медал на трката на 100 метри грбно.

За 20-годишната натпреварувачка ова беше прво злато на големите натпреварувања.

Понесена од еуфоријата таа опцу пред камерата.

Коронавирус