недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 124
home Останати спортови

Вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Во новото видео на YouTube каналот Fit Father Project – Fitness For Busy Fathers, доктор Ентони Балдузи ќе ви покаже лесни вежби со кои ќе ги ублажите болките во грбот.

Секој од нас чувствува болки во грбот во некој период од животот бидејќи поголемиот дел од времето го поминуваме во седечка положба. Со зајакнување на мускулите на грбот, ќе ги намалите болките.

Коронавирус