четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 168
home Останати спортови

В**НЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мото-шампионот на Бразил загина на патека, со полна брзина удри во ограда

В**НЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мото-шампионот на Бразил загина на патека, со полна брзина удри во ограда

Младиот мото-шампион на Бразил, 23 годишниот Матеус Барбоса загина на познатата патека Интерлагос.

Тој го загуби животот за врме на трката од Супер бајк, откако на еден свиок ја загуби контролата над моторот, излета од патеката, удри во заштитната ограда, и заврши со удар во металната структура зад неа.

На социјалните мрежи се појави видео снимка од несреќата, за која се укажува дека е со вознемирувачка содржина.

На младиот Барбоса му била укажана медицинска помош, но докторите можеле да констатираат смрт.

Сите останати трки се откажани.

Коронавирус