сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Ужас: Искусен ММА борец брутално ликвидиран пред својот дом

Ужас: Искусен ММА борец брутално ликвидиран пред својот дом

Познатиот ММА борец Ајзеа Чапман бил брутално изрешетан пред својот дом.

Триесетгодишниот борец кој е познат по своите борби во Белатор шампионатот бил грозоморно убиен со повеќе прострелни рани од огнено оружје.

Иако Брзата помош и полицијата во најкус можен рок пристигнале на местото на настанот, Чапман починал на пат кон болница.

Околностите во кои се одвивало убиството се уште не се разјаснети и властите се уште трагаат по напаѓачите.

Чампан прерано ја напушти својата сопруга, но и своите три мали деца.

Коронавирус