понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 55
home Останати спортови

Уште еден херој од Специјалната олимпијада: Македонскиот атлетичар освои два медала во Абу Даби

Уште еден херој од Специјалната олимпијада: Македонскиот атлетичар освои два медала во Абу Даби

Нов херој на денот, соопштија од Специјалната олимпијада на Македонија, откако вчера две момчиња освоија златни медали на Светските летни олимписки игри Абу Даби 2019.

Денешниот херој е атлетичарот Ардијан Шабани кој заедно си неговиот тренер Играим Љута, освои два медали во две трки, сребро на 25 метри и бронза на 50 метри.