вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Уапсен човекот кој се претставуваше како брат на Бушар

Уапсен човекот кој се претставуваше како брат на Бушар

Човек кој се претставуваше како брат на канадската тенисерка Ежени Бушар, е приведен во Мајами, објави „tennis.life“.

Според изворот, се работи за Соломон Шломо Азари. Тој е обвинет за измама, кражба на лични податоци и кражба на повеќе од 40 илјади долари од мај до јули 2019 година.

Мажот ја користеше личната сметка на Бушар два месеца, живееше и се хранеше во хотел. Дел од персоналот од хотелот изјавиле дека го виделе Азари заедно со тенисерката во еден бар.

Коронавирус