петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Три „воспитни“ шлаканици, па загуби од Енди Мареј! (ВИДЕО)

Три „воспитни“ шлаканици, па загуби од Енди Мареј! (ВИДЕО)

Агрентинскиот тенисер, Хуан Игнасио Лондеро, незадоволен од играта против Енди Мареј од кого загуби со 6-2, 2-6, 3-6, си удри три шлаканици за време на една од паузите на натпреварот.

Коронавирус