недела, 7. март 2021. Вести денес: 97
home Останати спортови

Тренинг од 12 минути за затегнати нозе со Памела Рајф

Тренинг од 12 минути за затегнати нозе со Памела Рајф

За овие вежби нема да ви биде потребна дополнителна опрема или скапи справи за вежбање.

Фитнес инструкторката Памела Рајф подготви програма со која со секојдневно вежбање од 12 минути ќе ги затегнете и зацврстите нозете.

Овој тренинг може да го правите самостојно или може да го вметнете во вашата редовна рутина за вежбање.

Секако, не заборавајте на редовното пиење вода и здравата исхрана!

извор: kajgana.com

Коронавирус