недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Тренерот на Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Тренерот на Ѓоковиќ позитивен на коронавирус

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Марко Паники е позитивен за вирусот корона, потврдија од екипата на Новак, јавува српски „Телерграф“.
Од 23 тестирани тенисери, позитивен на корона е и најдобриот хрватски тенисер Борна Ќориќ, дознава „Вечерњи“, но и Кристијан Грох.

Паники, Ќориќ и Грох остануваат во Задар во самизолација.

На тест биле подложени уште 19 учесници на „Адриа купот“ но тестовите биле негативни и тие можат да го напуштат Задар.

Коронавирус