понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 114
home Останати спортови

ТРАГЕДИЈА НА ТРИБИНИ: Се скрши оградата, навивачите паѓаа како круши (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА НА ТРИБИНИ: Се скрши оградата, навивачите паѓаа како круши (ВИДЕО)

Трагедија се случи на стадионот „Џабер“ на финалето на заливскиот куп помеѓу Оман и Обединетите Арапски Емирати, кој се играше во Кувајт.

За време на мечот, стаклената ограда се скрши на делот од трибината каде што беа навивачите на Оман, па тие како круши почнаа да паѓаат од преку два метри висина на атлетската патека.

Дел од навивачите се со тешки повреди и скршеници, но за среќа нема ниту една жртва.

Коронавирус