петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Тенискиот турнир во Индијан Велс ќе биде откажан

Тенискиот турнир во Индијан Велс ќе биде откажан

Турнирот во март во Индијан Велс од Мастерс 1000 серијата во машка и женска конкуренција наскоро ќе биде откажан, објави новинарот на „Sports Illustrated“ Џон Вертхајм.

Раководствата на АТП и ВТА сега работат на адаптирање на календарите за 2021 година и минимизирање на негативните последици предизвикани од пандемијата.

Во 2020 година, Индијан Велс беше првиот откажан турнир поради коронавирус.

Коронавирус