понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 139
home Останати спортови

Тенисерот Киргиос почна да посетува психолог

Тенисерот Киргиос почна да посетува психолог

Австралискиот тенисер Ник Киргиос почнал да ги користи услугите на психолозите.

Според 23-годишниот контроверзен тенисер на таков чекор се решил за подобро спокојство.

– Почнав да посетувам психолог. Претпоставувам дека овој потег требаше да го направам порано, но одбивав такви услуги. Сега чувствувам дека можам слободно да зборувам за тоа. Немам што да се сокријам. Но, се уште сум среќен што имам кариера каква што е, изјави Киргиос.

Работам со мојот тим за да го пронајдам вистинскиот баланс. Во изминатите две години не можев да го направам тоа, додаде Киргиос.

loading...