петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Останати спортови

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешен играч на Црвена звезда – ја загуби најважната игра!

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешен играч на Црвена звезда – ја загуби најважната игра!

Тажна вест пристигна од рагби клубот Црвена звезда! Поранешниот играч Филип Милановиќ почина на 32-годишна возраст.

По повод овој трагичен настан се огласи неговиот поранешен клуб.

“Со голема тага ве известуваме дека вчера, по долго и тешко боледување, нè напушти поранешниот играч Филип Милановиќ. Филип играше во црвено-бел дрес во периодот 2007-2011 година на крилото. По крајот на кариерата, тој се посвети самиот на проба во неговиот омилен спорт.

Ќе остане запаметен како упорен рагбист кој се бореше до последниот момент на теренот и надвор од него. За жал, тој ја загуби најважната игра во животот.

Коронавирус