сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 100
home Останати спортови

Таеквондо клуб Бутел со светски успех во Софија

Таеквондо клуб Бутел со светски успех во Софија

Триумф за Македонија од свестски калибар !??❤️

Три СЕНИОРСКИ медали од СОФИЈА светски куп Г1 2020 !!!

-Дејан Георгиевски ЗЛАТЕН?медал категорија +87кг со доминација во финалната борба над французинот Омар Ел Јазиди.

Со ова Дејан е уште еден чекор поблиску до олимписките игри во Токио 2020.

-Марко Стевиќ БРОНЗЕН?медал категорија +87кг

-Анамарија Георгиевска БРОНЗЕН?медал категорија -67кг.

#МакедонијаТаеквондо??
#ТаеквондоКлубБутел⛰?

Со цело ❤️ за МАКЕДОНИЈА !!!

Коронавирус