четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Останати спортови

Таа е една од најубавите тенисерки на светот, а ретко кој слушнал за неа: Ова е згодната Јулија од Србија (ФОТО)

Таа е една од најубавите тенисерки на светот, а ретко кој слушнал за неа: Ова е згодната Јулија од Србија (ФОТО)

Јулија Керановиќ, за која најверојатно никој од вас не слушнал, можеби е непозната во светот на тенисот, но со нејзината убавина ја освои српската јавност.

Таа е родена во Србија, но игра за Шведска, каде што живее.

Инаку, родена е во јануари 1998. година и е вистинска убавица.

Според многумина. Јулија потсетува по малку на Ана Курникова.

 

View this post on Instagram

 

Home

A post shared by JULIA KERANOVIC (@juliakeeranovic) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIA KERANOVIC (@juliakeeranovic) on

 

View this post on Instagram

 

???

A post shared by JULIA KERANOVIC (@juliakeeranovic) on