недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Светска шампионка во гимнастика сакала да се самоубие

Светска шампионка во гимнастика сакала да се самоубие

Четирикратната светска шампионка во гимнастика, Александра Солдатова, се обидела да си го одземе животот, но била спасена од страна на лекарите, информираат бројни руски медиуми. Солдатова била примена во клиниката со пресечени вени, но докторите со благовремена интервенција успеале да го спасат нејзиниот живот.

„На 5 февруари 21-годипната Александра Солдатова е примена во клиника, со телесни повреди за кои е утврдено дека имаат врска со обид за самоубиство. Исто така, дијагностицирано е дека девојката боледува од булимија. Во овој момент пациентката се уште не е испитувана и не се познати околностите на здобиените повреди“, е наведено во соопштението од клиниката во Москва, набрзо по лекарската интервеција врз гимнастичарката.

Целата вест на ЕКИПА.МК

Парламентарни избори 2020