понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

Супер боул му оддаде почит на Коби Брајант и неговата ќерка кои загинаа во хеликоптерска несреќа (ВИДЕО)

Супер боул му оддаде почит на Коби Брајант и неговата ќерка кои загинаа во хеликоптерска несреќа (ВИДЕО)

Публиката беше воодушевена од настапот на Шакира, која има 43 години, но уште повеќе се изненадија од настапот на Џенифер Лопез, која има 50 години.

Социјалните мрежи се преполни со коментари, па судејќи според нив, изведбата на двете латино диви го засенија натпреварот.

Канзас Сити ја освои титулата по поразот од Сан Франциско, а на финалето во Суперболот со едноминутен молк се одаде почит за сите загинати во несреќата на хеликоптерот на Коби Брајант.

Смртта на Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум животи кои ги однесе несреќата ги погоди сите, а НФЛ му оддаде почит на спортскиот херој.

Коронавирус