недела, 18. август 2019. Вести денес: 58
home Останати спортови

Струмица и Куманово ги освоија трофеите во националниот одбојкарски куп

Струмица и Куманово ги освоија трофеите во националниот одбојкарски куп

Екипата на Струмица е победник во одбојкарскиот Куп на Македонија во машка конкуренција.

Струмичани денеска во финалето го победија домаќинот на турнирот Весна Пробиштип со 3:2.

Во женска конкуренција трофејот отиде кај екипата на Куманово.

Во финалниот меч, кумановчанки издвојуваа победа со 3:1 над екипата на Универзитет Тетово.

(Миа)