четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Останати спортови

Стоеше до мене целосно гол и практично ми го стави пенисот на рамо: Тенисерот откри како го запознал Федерер (ФОТО)

Стоеше до мене целосно гол и практично ми го стави пенисот на рамо: Тенисерот откри како го запознал Федерер (ФОТО)

Освојувачот на златен медал на параолимписките игри, Австралијанецот Дилан Алкот (27), откри како го запозна еден од најдобрите тенисери во историјата на овој спорт – Швајцарецот Роже Федерер. Тој четири пати во низа славеше на Ози Опен, а има и еден триумф на САД Опен.

Пред четири години, добив можност да заиграм на својот прв Австралија опен. Отидов во соблекувалната, ја ставив торбата во шкаф, го зедов рекетот… а, тој само стоеше тука, целосно гол, практично ми го стави пенисот на рамо – тоа беше Роже Федерер. Ми вели: „Здраво, јас сум Роже”, а јас него: „Здраво, јас сум Дилан”. Помислив во тие моменти – баш интересен начин на запознавање на некој кој ви е идол, откри Дилан.

Заедно со оваа помалку комично запознавање, тој додаде како му е за време на секс и покрај инвалидитетот што го има.

Добро е кога можам да имам секс. Нема да ве лажам, бев преплашен поради Федерер во еден момент од мојот живот, пред се поради тоа што луѓето претпоставуваат дека е тешко луѓето со инвалидитет да имаат емотивна врска. Тоа ми го крши срцето, бидејќи сметам дека секој заслужува да има право на врска, да се чувствува сакан и посакуван, додаде Алкот.