четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Ставре Јада последен во трката на 10 километри

Ставре Јада последен во трката на 10 километри

Македонскиот репрезентативец Ставре Јада го освои последното место на трката на 10 километри на Светското првенство во биатлон што се одржува во Покљука.

Нашиот биатлонец во конкуренција на 104 натпреварувачи заврши последен со осум минути и 15 секунди послабо време од победникот Мартин Понсилума од Шведска.

Среброто му припадна на Симон Дестио од Франција, кој имаше за 12 секунди и 10 десеттинки заостанување зад победникот додека бронзениот медал го освои неговиот сонародник Емилиен Жаклелин.

ЕУРО 2020

Македонија