сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 58
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Останати спортови

Срушен рекорд стар 16 години во 400 метри со пречки (ВИДЕО)

Срушен рекорд стар 16 години во 400 метри со пречки (ВИДЕО)

Далила Мухамед која е и актуелна олимписка шампионка, постави нов рекорд во дисциплината 400 метри со пречки. Делницата таа ја претрча за време од 52,20 секунди, претходниот рекорд беше 52,34 и беше во сопственост на Русинката Јулија Печонкина од 2003 година.

 

Коронавирус