петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Српски скијач тешко се повреди на тренинг во Швајцарија

Српски скијач тешко се повреди на тренинг во Швајцарија

Репрезентативецот на Србија, Марко Вукичевиќ, тешко се повреди во Швајцарија за време на еден од тренинзите во ски центарот Сас Фи.

Вукичевиќ имал тежок пад за време на тренингот во спуст, со хеликоптер бил префрлен во локалната болница, има скршеница на раката и потколеницата и бил успешно опериран.

Информацијата ја пренесе државната телевизија РТС, Вукичевиќ учествуваше на Олимписките игри во Сочи 2014 и Пјонгчанг 2018.

Извор: dribling.mk

Коронавирус