недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 70
home Останати спортови

СРЕЌНО: Боите на македонската репрезентација ќе ги бранат 13 каратисти на Европскиот шампионат

СРЕЌНО: Боите на македонската репрезентација ќе ги бранат 13 каратисти на Европскиот шампионат

Македонската репрезентација во традиционално карате од 29-31 октомври 2021 година ќе учествува на 35-от ЕТКФ Европски шампионат во традиционално карате во Белград, Србија.

Боите на македонската репрезентација во Белград ќе ги бранат: Дејан Недев, Емилија Јанчевска, Јадранка Недева и Бојан Богдановиќ во сениорска конкуренција, Антонија Белазелкоска, Иван Пиневски и Максимилијан Глигоров во јуниорска конкуренција, Мила Младеновска во кадетска конкуренција и Камелија Недев, Матеј Мангаровски, Борјан Синадиновски, Марта Димковска и Софија Јарчевска во конкуренција на деца.