понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 106
home Останати спортови

Србљак со победа го започна турнирот во Турција

Србљак со победа го започна турнирот во Турција

Македонскиот тенисер Горазд Србљак со победа го започна ИТФ фјучерс турнирот во Анталија, Турција.

Србљак во првото коло го совлада домашниот тенисер Дурукан Дурмуш со 1:6, 1:6.

Македонскиот тенисер во следното коло ќе се соочи со Клаудио Фортуна од Италија.

Турнирот е со награден фонд од 15. 000 американски долари. (МИА)

loading...