сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Србите збеснаа откако АТП објави карикатура од Ѓоковиќ (ФОТО)

Србите збеснаа откако АТП објави карикатура од Ѓоковиќ (ФОТО)

Веќе е познато дека на новата АТП-листа, која излегува во понеделник, првото место ќе го преземе Рафаел Надал.

Шпанецот по речиси една година владеење ќе го симне Новак Ѓоковиќ од врвот, а по тој повод луѓето од „АТП ТВ“ направија карикатура, која на Србите не им се допадна.

На неа се најдобрите светски тенисери, а радосни се Надал и Федерер, додека Ѓоковиќ изгледа исплашен.

Коронавирус