сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Србија ја прегази Словенија и се искачи на кровот на Европа (ФОТО)

Србија ја прегази Словенија и се искачи на кровот на Европа (ФОТО)

Одбојкарите на Србија по трет пат во историјата го освоија златниот медал на Европското првенство.

Овој пат нашиот северен сосед славеше во финалето над ко-домаќинот Словенија, меч кој се одигра во Франција со 3-1 во сетови.

Коронавирус